Ledinių savybių stebėjimo būdas

- Nov 12, 2018 -

Ledinių savybių stebėjimo būdas


Kylanti temperatūra leis sulydyti ledynus. Tačiau ledynai kelia didelį pavojų žmogaus gyvybei ir turtui. Potvyniai, kilę iš potvynių, atsiranda, kai dėl ledo ar moreninės užtvankos gedimo ar staigiai ištirpstančio ugnikalnio išsiveržimo staiga išleidžiamas didelis kiekis lydalo. Tai yra būtinybė stebėti ledynus realiuoju laiku.


Kartojama fotografija yra naudinga priemonė, lemianti bendrą ledyno paviršiaus greitį. Remiantis nuotraukoje esančiais orientyrais, natūralių taškų į ledyną paviršiaus padėtį galima apytiksliai sumodelinti žemėlapyje. Tikslinės vietovės ledo paviršiaus greičio apskaičiavimui gali būti naudojamas tikslų vietos atstumas nuotraukų porose ir žinomas laiko intervalas tarp vaizdų.


320px-Mount_Everest_as_seen_from_Drukair2_PLW_edit


Ledynų greičio stebėjimas naudojant kartotinę fotografiją yra ekonomiškas metodas, reikalaujantis mažai specializuoto mokymo ir įrangos. "Gatesea" saulės kamerų sistema gali padėti jums sumažinti išlaidas ir žmogiškuosius išteklius. Kombinuotas su GIS ir saulės fotoaparatų sistema užtikrina 100% ledynų duomenų ir vaizdų rinkimą, o debesų paslauga - "raktų" sprendimas, skirtas aplinkos inžinieriams ir mokslininkams sutelkti dėmesį į duomenis. Tikslus matavimas mokslininkams naudojamas strategijų planavimui.